Ginkgo Biloba: milyen rejtélyes név egy növénynek!

Bár magát a nevet rengetegen ismerik, még sincsen az átlagember tisztában azzal, hogy pontosan miről van szó: fűszer, gyógynövény, dísznövény?

Bár a ginkgo biloba elnevezés mellett használatos a páfrányfenyő elnevezés is, ám nem dísznövényként, hanem sokkal inkább gyógyhatása miatt kedvelik annyian ezt a növényt.

A ginkgo alkalmazása nem új keletű tevékenység, ugyanis egy rendkívül régi növényről van szó, amelyet már a buddhisták is előszeretettel alkalmaztak.

A páfrányfenyő leveleit rengeteg probléma orvosolására és megelőzésére szokás használni.

Íme néhány a teljesség igénye nélkül:

  • agyi vérellátások zavarát enyhíti,
  • szédülés és fülzúgás ellen kiváló ellenszer,
  • halláscsökkenés esetén is használatos,
  • visszértágulat és aranyér kezelésére és megelőzésére első osztályú,
  • továbbá hosszútávú alkalmazása esetén az impotencia, a depresszió, sőt, még az időskori elbutulás (demencia) és az Alzheimer-kór ellen is hatásosnak bizonyul.

Mivel az agyműködésre ennyire jó hatással van, mondhatni frissíti az elmét, az egyetemen nagyon jó barátságban lettem a ginkgo biloba nevű növény kivonatával.

Rengeteg formában alkalmazható, melyek közül jó magam is többet kipróbáltam: teaként, kivonatként egyaránt nagyon hatásos volt.

Beszerzése nem túlságosan bonyolult, szinte bármelyik patikában vagy internetes áruházban lehetséges vásárolni.

Érdekes módon, hiába az áldásos hatás, sajnos a természetes élőhelyén ma már veszélyeztetettnek számít, fokozott figyelmet fordítanak a védelmére és szaporítására.

Ez azonban ne tántorítson el attól, hogy kipróbáld: hosszútávú egészségmegőrzés szempontjából igazán kifizetődő, hogyha alkalmazod, légy akár fiatal, akár már kicsit idősebb.

A fiataloknak a tanulás szempontjából lehet remek hatása, ugyanis segíti a koncentrációt és a szellemi frissességet.

Idősebbeknek már a korábban említett okokból ajánljuk. Akárhogyan is, a ginkgo biloba segít frissen tartani az elméd, szellemed!